« Diğer Hizmetlerimiz  

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Öğrencilerin akademik yaşamı süresince başarı becerilerini arttırmak amacıyla öğrencilere yönelik bir terapi yöntemidir. Öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve karşılaşabileceği sorunların üstesinden gelebilmesini sağlamaktır. Öğrencinin desteklenmesi, öğrenme mekanizmasının geliştirilmesi sağlanmaktadır.

Psikolog eşliğinde öğrencinin ailesi ile birlikte neler yapmaları gerektiği, başarının arttırılma için planlamalar yapılır. Çalışma programları hazırlanır, çalışma ortamları düzenlenir ve sorunlarla ilginelinir. Psikolog öğrenci ile birlikte çalışır ve birlikte hareket ederler.

Öğrencinin durumu tespit edilir, hedefleri ve amaçları belirlenir. Öğrencinin okul hayatı, sosyal hayatı ve ailesi olan ilişkileri düzenli ve sistematik olarak takip edilir. 

Öğrenci Koçluğunun Faydaları:

Bizler, öğrencinin akademik ve sosyal hayatını bir bütün olarak alıyor, öğrencimizin öğrenme stillerini kariyer eğilimini, güçlü ve güçsüz yanlarını tespit ederek potansiyelini ortaya çıkarmasına ve kullanmasına maksimum seviyede destek oluyoruz.


Copyright - 2023  |  EGO Psikoloji ve Aile Danışmanlığı
Telefonla Ara
Whatsapp İletişim
Instagram
Yukarı