« Diğer Hizmetlerimiz  

Aile Dizimi

Aile Dizimi

Aile Dizimi Terapisi Alman Psikolog Hellinger tarafından ortaya çıkmış bir terapi yöntemidir. Bu terapi yönteminde ailenin kuşaklar boyu birbirine görünmez bir bağla bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır. Psikolojik rahatsızların büyük çoğunluğunun kök ailede yaşanmış sorunlardan kaynaklandığı düşünülmektedir. Aile Dizimi Terapisi normal bir terapiden farklıdır. Aile üyelerini konu edinerek uygulanan bir terapi yöntemidir. 

Aile içerisinde meydana gelen şiddet, intihar vakaları, cinayetler, anne ve baba aralarındaki uyum sağlayamama gibi durumlar ailenin sisteminde ciddi bozulmalara ve kopmalara neden olmaktadır. Dolayısı ile tüm aile fertleri etkilenmekte ve aileden sonraki kuşaklarada etkisi olmaktadır.

Aile Dizimi Terapisinde tüm bireyler eşler, çocuklar ve ebeveynler en baştan itibaren kurgu içerisinde içsel huzura kavuşturularak aile içi kopmalar ve bozulmaların önüne geçilebilmektedir.  Tüm yenilenme sürecinin sonunda kaygılar, takıntılar ve davranışsal bozukluk gibi şikayetlerden kurtulma büyük oranda mümkün olabilmektedir.

Aile sistemini etkileyen başlıca travmatik olaylar aşağıda gibidir.

 


Copyright - 2023  |  EGO Psikoloji ve Aile Danışmanlığı
Telefonla Ara
Whatsapp İletişim
Instagram
Yukarı