« Diğer Hizmetlerimiz  

Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı, aile içerisinde yaşayan  tüm bireylerin ya da bir kısmının katılımıyla gerçekleşen, ailedeki meydana gelen sorunların çözümünde aile bireylerinin birbirleri ile  daha kaliteli ve daha sağlıklı iletişim kurmalarını sağlamak; rollerini, sınırlarını belirlemek, bir denge içerisinde yaşamlarını sağlamak ve ortaya çıkabilecek sorunların nasıl çözümleneceğini öğrenme ile  bütünleşen bir danışmanlık şeklidir.

Aile kan bağlılığı, evlilik ve diğer yasal yollardan, aralarında akrabalık ilişkisi bulunan ve çoğunlukla aynı evde yaşayan bireylerden oluşan; bireylerin cinsel, psikolojik, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarının karşılandığı temel bir birimdir.

Aile ortamı aynı zamanda aile üyelerinin birbirini dinlediği, desteklediği, yakınlık duyduğu ve birbirine güven verdiği terapötik bir ortam olma özelliğine sahiptir.

Aile İçerisinde Ortaya Çıkabilecek Başlıca Sorunlar;

Kurumuz aile içerisindeki ortaya çıkan tüm sorunları gerekli analizleri yaparak tespit etmekte ve analizler sonucunda en etkili yöntemleri kullanarak sorunların tamamen ortadan kalkması ya da minumum seviyeye inmesine yardımcı olmaktadır. 

 


Copyright - 2023  |  EGO Psikoloji ve Aile Danışmanlığı
Telefonla Ara
Whatsapp İletişim
Instagram
Yukarı